Prodej zemědělské usedlosti 19450 m2, Květná

Užitná plocha: 19450 m2 Pokojů: 5 a více Číslo zakázky: 19522
Název: Prodej zemědělské usedlosti 19450 m2, Květná
Info o ceně u RK
Adresa: Květná
Datum aktualizace: 20. 1. 2023
Druh objektu: Kamenná
Stav objektu: Velmi dobrý
Zástavba: Venkovská
Typ objektu: Samostatný
Typ domu: Patrový
Umístění: Klidná část obce

Svého nového majitele vyhlíží tento obnovený statek z kamene s uzavřeným dvorem. Je postavený v polovině 19. století a patří k němu rozsáhlé pozemky a podíl na příjezdové cestě. Objevíte jej v krásné přírodní scenérii v klidné části obce Květná na Svitavsku, v těsné blízkosti královského města Polička. Pokud hledáte nový domov na venkově či místo s pestrými možnostmi tvoření, pak jste "doma".

Dosavadní majitelé rozsáhlou nemovitost v průběhu posledních dvou desetiletí citlivě opravili a zachovali tak jeho původní architekturu. Pět přízemních místností s vybavenou kuchyní můžete okamžitě zabydlet. Dispozice 4+1 je možné rozšířit o mnohem větší prostor k bydlení či ubytování v půdních prostorách pod střechou s novými krovy. Můžete si sem pořídit, nebo si sebou přivést své koně a ustájit je v čistých stájích. Na přilehlé vlastní pastviny pak vypustit ovce. Usedlost s dostatečným hospodářským zázemím má nespočet možností, jak ji využít a Jistě vás napadá vlastní motiv a plán, jak zde rozvíjet svůj příběh.

Dům je světlý a suchý a je staticky zajištěn. Okna jsou dřevěná, špaletová. Vnější jsou nová, vnitřní repasovaná. Podlahy ve třech místnostech jsou dřevěné, většinou původní, udržované. Ve světnici a v síni jsou opatřeny dlažbou. Pokoje jsou průchozí, jejich okna jsou situovaná na jih a jihozápad a pokoje jsou slunné. Kuchyň je samostatná, s oknem do dvora a je vybavená nábytkem i spotřebiči. Mezi ložnicí a pracovnou je koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Další samostatná koupelna s vanou a samostatné WC má vchod ze síně. Ze síně se dostanete do prostorných sklepů v suterénu, či do patra na rozlehlou půdu.

Zatopit v kamnech na dřevo si můžete hned ve třech místnostech. V hlavní světnici se nabízí příležitost postavit kachlová kamna s pecí. Dům je hlavně vytápěn centrálně elektrickým kotlem prostřednictvím radiátorů ústředního vytápění. Dosavadní roční spotřeba je 12 000 kW. Odpad je soustředěn do betonového septiku. Na pozemku je původní 30 metrů hluboká studna. Rozvod pitné vody je dálkovým vodovodem.

Dvůr je příležitostí k odpočinku i k tvoření. V dávné minulosti přistavěná kamenná stodola je vyklizená, ve směru do dvora je otevřená a poskytuje zázemí pro další využití podle záměrů nového majitele.

Rozloha přilehlých pastvin s kusem lesa je příležitostí pro farmaření. Pás zeleně kolem domu zdobí kvetoucí keře od jara do podzimu.

V obci je základní a mateřská škola. Pracovní příležitosti v Poličce (5km) a Svitavách (12 km). Dostanete se tam i vlakovým i autobusovým spojením. Spolkový život zajišťují hasiči. Nakoupit můžete v místním obchůdku a jídelníček můžete obohatit produkty místní farmy Květná zahrada.

Volný čas můžete trávit turistickými a cyklistickými výlety do okolí, v zimě lyžováním a běžkováním. Kryté sportovní haly a bazény jsou v blízkých městech Svitavy, Polička i Litomyšl, kde jsou četné příležitosti pro kulturní vyžití.

Ráda Vás provedu a pomohu zajistit i financování. Těším se na Vás.

Druh objektu Kamenná
Stav objektu Velmi dobrý
Zástavba Venkovská
Typ objektu Samostatný
Typ domu Patrový
Umístění Klidná část obce
Počet podlaží objektu 2
Stavba Rodinný dům
Ochrana Ochranné pásmo
Zařízeno Částečně
Bezbariérové Ne
Výtah Ne
Půdní vestavba Ne
Podzemní podlaží 1
Balkón Ne
Parkování Ano
Lodžie Ne
Terasa Ne
Sklep Ano
Garáž Ano
Bazén Ne
Zdroj vody Dálkový vodovod
Rozvod topení Lokální tuhá paliva, Ústřední elektrické
Typ odpadu Septik
Příjezdová komunikace Neupravená
Telekomunikace Internet
Elektřina 230V, 380V
Doprava Vlak, Silnice, Autobus
Plocha zastavěná 1129 m²
Plocha užitná 19450 m²
Plocha podlahová 250 m²
Plocha pozemku 18321 m²
Rok výstavby 1850
Rok rekonstrukce 2014
Třída energetické náročnosti budovy G - mimořádně nehospodárná

ULOŽIT JAKO PDF

POSLAT EMAILEM

Umístění objektu

Kontaktní formulář

*

*

*

*

*

Potvrzuji, že v souvislosti s projevením zájmu o služby Fincentra Reality s.r.o. jsem se seznámil/a s Informačním memorandem pro potenciálního zákazníka a zákazníka.

Podobné nabídky