Prodej obchodního prostoru 9393 m2 Hradišťská, Blovice

Užitná plocha: 6381 m2 Číslo zakázky: 19317
Název: Prodej obchodního prostoru 9393 m2 Hradišťská, Blovice
Celková cena: 19 600 000 Kč

Cena je platná pouze při rezervaci do 31.1.2023. Cena je za celý soubor pozemků a nemovitostí.
Včetně provize RK
poznámka k ceně

Hypotéka: od 126 763 Kč měsíčně (více)
Adresa: Hradišťská, Blovice
Datum aktualizace: 20. 1. 2023
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Zástavba: Obchodní a obytná
Umístění: Centrum obce
Stavba: Rodinný dům
Zařízeno: Částečně

Dobrý den,
exkluzivně nabízíme jedinečnou investici: téměř hektarový pozemek přímo u zámku s obrovským potenciálem v jedinečné lokalitě 300-600m od centra dříve okresního města Blovice. Pozemek včetně stávajících budov přímo navazuje na zámecký park s kouzelnou fontánou.
Má dobrou dopravní dostupnost z Plzně, cca 30 min. z centra či 20 min. z jižního okraje Plzně (Exit 76 z dálnice D5, OC Olympia) či např. 59 min. z okraje Prahy na Metro B Zličín.

Potenciál tohoto komplexu pozemků (9,4 tis. m2) a budov s více než dvoutřetinovou užitnou plochou (6,4 tis. m2) uprostřed města Blovice je za určitých okolností možno vhodnou rekonstrukcí využít například takto: výstavba obchodního centra doplněného rezidenční částí, domy sociální péče či bytové domy pro seniory s asistencí, čistě bytový či rehabilitační komplex s relaxační zónou; multifunkční soubor domů rezidenčních, vhodně doplněný službami, restauračním, sportovním či kulturním zařízením či vědecký komplex.
Pozemky jsou svým rozsahem vhodné např. i pro větší FVE, která může vhodně doplňovat výše uvedené, jiný originální záměr či původní účel objektu. Námět na revitalizaci celého areálu mohu předložit na vyžádání.

Z hlediska ÚP jsou nyní pozemky zařazeny v občanské vybavenosti, zatímco velká část budov je určena pro bydlení.

Současné využití areálu je minimální, (jen 6 z celkových 10 bytů je pronajatých, zbylé rozsáhlé prostory, což je několik tisíc metrů podlahové plochy, nikoli).

Město Blovice je významným centrem východní poloviny okresu Plzeň-jih, přičemž do roku 1960 bylo dokonce městem okresním. Dnes je obcí s rozšířenou působností.
Leží na řece Úslavě. Přirozenou dopravní tepnou spojující město s nedalekou Plzní, ale i Pískem, Strakonicemi a Č. Budějovicemi, je silnice č. I/20, resp. E49. Přímo u objektu je autobusová zastávka Blovice-Hradiště, s 32 spoji v pracovní dny. Dvě minuty autem či 15 min. chůze od objektu je také železniční stanice Blovice na trati č. 190 Plzeň – Č. Budějovice, s dalšími 57 spoji denně busem a dalšími 47 vlaky.

Blovice mají dvě centra, Malé a Masarykovo náměstí, přičemž první z nich je vzdáleno 300 a druhé celkem 600 metrů od objektu.
Právě cestou z a do centra tohoto 4 tisícového města, jehož spádovost však dosahuje až 20 tis. obyvatel, nepřehlédnete zámek Blovice, zal. r. 1422, nazývaný též shodně jako část města Blovice – Hradiště, jehož park na představované pozemky bezprostředně navazuje, přičemž tyto historicky tvořily jeho hospodářské zázemí.
Toho je dnes možné využít nejen citlivým znovu-propojením obou areálů, ale např. též využitím stávajících litinových sloupů podpírajících klenby jedné z budov - historické sladovny či obřích prvků krovu další z budov.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi poskytneme další info, foto, dokumenty a vize, ale i detailní informace o možném budoucím využití.
Také se těšíme na osobní setkání při prohlídce na místě.

Druh objektu Smíšená
Stav objektu Před rekonstrukcí
Zástavba Obchodní a obytná
Umístění Centrum obce
Stavba Rodinný dům
Zařízeno Částečně
Počet podlaží objektu 2
Podzemní podlaží 1
Typ objektu Řadový
Typ domu Přízemní
Parkování Ano
Plocha parkování 3000 m²
Počet míst k parkování 100
Garáž Ano
Plocha garáží 1141 m²
Zdroj vody Místní zdroj, Dálkový vodovod
Rozvod topení Lokální tuhá paliva
Rozvod plynu Plynovod
Typ odpadu Veřejná kanalizace
Příjezdová komunikace Asfaltová
Telekomunikace Telefon, Internet, Satelit, Kabelová televize
Elektřina 230V, 400V
Doprava Vlak, Silnice, Autobus
Počet objektů 5
Počet domů 4
Počet obchodů 20
Počet míst 1
Počet bytů 10
Počet volných bytů 4
Počet kanceláří 20
Počet volných kanceláří 20
Plocha zastavěná 4288 m²
Plocha užitná 6381 m²
Celková plocha 9393 m²
Plocha parcely 9393 m²
Rok výstavby 1932
Rok rekonstrukce 2018
Rok kolaudace 1932
Třída energetické náročnosti budovy G - mimořádně nehospodárná

ULOŽIT JAKO PDF

POSLAT EMAILEM

Umístění objektu

Kontaktní formulář

*

*

*

*

*

Potvrzuji, že v souvislosti s projevením zájmu o služby Fincentra Reality s.r.o. jsem se seznámil/a s Informačním memorandem pro potenciálního zákazníka a zákazníka.

Podobné nabídky