Prodej památky 2400 m2 náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí Veselí nad Lužnicí I

Užitná plocha: 2400 m2 Pokojů: atypický Číslo zakázky: 16563
Název: Prodej památky 2400 m2 náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí Veselí nad Lužnicí I
Celková cena: 27 000 000 Kč

Včetně provize RK
poznámka k ceně

Hypotéka: od 115 627 Kč měsíčně (více)
Adresa: náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
Datum aktualizace: 8. 1. 2021
Druh objektu: Kamenná
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Zástavba: Obchodní a obytná
Typ objektu: Řadový
Typ domu: Patrový
Umístění: Centrum obce

Na všech pohlednicích, letácích a brožurách z Veselí nad Lužnicí najdete vždy budovu staré radnice, a tu nyní můžete mít ve vlastnictví. Historie radnice s pivovarem sahá až na konec 16. století, první zmínku pak najdeme v dopise měšťanů Petru Vokovi datovaném 24. 1. 1605.
V 18. století proběhla barokní přestavba radničního domu a na konci 19. století se celý objekt dočkal nového majitele, kterým byl pivovar České Budějovice. Posléze byla přistavěna nová pivovarská věž a střední část pivovaru mezi radničním domem a renesanční částí pivovaru. Začátek 20. století přinesl přístavbu tanečního sálu a jeviště, které byly citlivě zakomponovány k původnímu radničnímu domu. Dalšímu majiteli, který objekt koupil v roce 1935, však tento unikát dlouho nezůstal, protože v roce 1949 byl znárodněn. Bohužel od té doby byl objekt pouze nezbytně udržován a od 70. let už jen chátral. V 90. letech jej koupil současný majitel, který vynaložil velké úsilí a finance na záchranu této kulturní památky a dominanty náměstí. Podařilo se celou budovu staticky důkladně zpevnit, opravit všechny střešní pláště, opravit čelní fasádu a dokonce přistavět radniční věž.
V současné době je vydáno platné územní rozhodnutí na "Přestavbu a dostavbu ubytovacího, kongresového a vzdělávacího centra s relaxačním programem". Kapacita hotelu může být celkem 60 lůžek, veřejná restaurace může nabídnout 100 míst, hotelová restaurace pak 60 míst, Kavárna a bar dalších 30 míst. Plánován je také bazén, fitness, školicí místnosti celkově až pro 70 osob, dokonce dvě bowlingové dráhy.
V současné době a situaci s hotelovým využitím je rovněž zvažována možnost výstavby bytů a nebytových prostor. Ve staré renesanční stavbě může vzniknout až 500m2 nebytových prostor a celkově více než 1.000m2 bytů. V nové zástavbě, která již není památkově chráněna, může vzniknout dalších až 1.800 m2 bytů a potřebná parkovací místa.
Důležité je, že celý areál je mimo záplavovou oblast.

Druh objektu Kamenná
Stav objektu Před rekonstrukcí
Zástavba Obchodní a obytná
Typ objektu Řadový
Typ domu Patrový
Umístění Centrum obce
Počet podlaží objektu 3
Stavba Budova
Zařízeno Ne
Bezbariérové Ne
Výtah Ne
Půdní vestavba Ne
Parkování Ano
Plocha parkování 250 m²
Sklep Ne
Garáž Ne
Bazén Ne
Zdroj vody Dálkový vodovod
Typ odpadu Veřejná kanalizace
Příjezdová komunikace Dlážděná
Elektřina 230V, 380V
Doprava Vlak, Silnice, Autobus
Plocha zastavěná 2249 m²
Plocha užitná 2400 m²
Plocha pozemku 956 m²
Rok výstavby 1700
Třída energetické náročnosti budovy G - mimořádně nehospodárná

ULOŽIT JAKO PDF

POSLAT EMAILEM

Umístění objektu

Kontaktní formulář

*

*

*

*

*

Potvrzuji, že v souvislosti s projevením zájmu o služby Fincentra Reality s.r.o. jsem se seznámil/a s Informačním memorandem pro potenciálního zákazníka a zákazníka.

Podobné nabídky