Prodej komerční nemovitosti 4765 m2 Hůlová, Jihlava

Užitná plocha: 600 m2 Číslo zakázky: 15087
Název: Prodej komerční nemovitosti 4765 m2 Hůlová, Jihlava
Celková cena: 16 900 000 Kč
Hypotéka: od 72 374 Kč měsíčně (více)
Adresa: Hůlová, Jihlava
Datum aktualizace: 1. 1. 2021
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Po rekonstrukci
Zástavba:
Umístění:
Stavba:
Zařízeno: Částečně

Zcela výjimečná podnikatelská příležitost v Jihlavě? Vlastní bydlení, ubytovací zařízení, restaurace, nebo výroba vlastní elektřiny? To vše a ještě více nabízí objekt "Holův Mlýn" v údolí řeky Jihlavy mezi Helenínem a Malým Beranovem, jehož historie sahá až do 14. století. Dokonce přes jeho pozemky vede nejstarší most v Jihlavě. V objektu se nachází 25 kW Francisova turbína s opraveným funkčním jezem. Turbína by po rekonstrukci mohla sloužit původnímu účelu.
Dnes je celý objekt po masivní investici celý zrekonstruovaný. Vzniklo zde pět bytů různých dispozic od velkometrážních v patře, kde momentálně bydlí majitelé až po menší 1 + 1 v přízemí. V roce 2016 byla otevřena restaurace s veškerým zázemím, venkovním grilem a úžasným posezením a také hřiště pro děti. K objektu patří okolní pozemky, náhon a jezírka. Celková plocha pozemků je 4.765 m².
Kolem mlýna vede hojně využívaná cyklostezka z Jihlavy do Luk nad Jihlavou, která přes Třebíč vede až do rakouského příhraničního města Raabs an der Thaya. Tuto oblíbenou trasu využívají kromě cyklistů také vyznavači in-line bruslí nebo rodiny na procházky. I to byl jeden z motivů pro otevření restaurace.
Vysoký krov střechy nabízí vybudování dalších bytů nebo pokojů na půdě, což navazuje na původní podnikatelské záměry majitelů rozšířit spektrum služeb o ubytování.
Je to specifická nemovitost, kde je stále značný prostor pro vyniknutí podnikatelského ducha a invence budoucích majitelů.

Druh objektu Cihlová
Stav objektu Po rekonstrukci
Zařízeno Částečně
Typ objektu Samostatný
Typ domu Patrový
Parkování Ano
Garáž Ano
Zdroj vody Dálkový vodovod
Rozvod topení Jiné
Typ odpadu Veřejná kanalizace
Příjezdová komunikace Dlážděná, Asfaltová
Elektřina 230V, 380V
Doprava Vlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
Plocha užitná 600 m²
Celková plocha 4765 m²
Třída energetické náročnosti budovy G - mimořádně nehospodárná

ULOŽIT JAKO PDF

POSLAT EMAILEM

Umístění objektu

Kontaktní formulář

*

*

*

*

*

Potvrzuji, že v souvislosti s projevením zájmu o služby Fincentra Reality s.r.o. jsem se seznámil/a s Informačním memorandem pro potenciálního zákazníka a zákazníka.

Podobné nabídky